Faktoring Nedir?

Faktoring, işletmelerin müşterilerinden aldıkları vadeli çekleri vadesinden önce nakde dönüştürdüğü bir finansman yöntemidir.

Faktoring ile siz satışı yaptığınız anda işletmeniz için gerekli nakde ulaşırken, müşterilerinize talep ettikleri vadelerde ödeme imkanı tanımaya devam edebilirsiniz.

Tahsilatlarınızı daha hızlı yapmaya başladığınız için müşterilerinize daha fazla satış yapabilir ve işinizi büyütmeye devam edebilirsiniz.

Faktoring işlemleri hızlı ve pratik olduğu için ihtiyaç halinde hemen yapabilirsiniz. Şeffaf olarak ne kadar bir kesinti olacağını baştan bilir, daha sonra herhangi bir ödeme yapmazsınız.

Üstelik düzenli olarak faktoring ile çalışarak müşterilerinizin güncel finansal durumlarını takip edebilir, riskinizi azaltabilirsiniz.

Kimler Faktoring Yapabilir?

Vadeli satış yapan ve müşterilerden ödemelerini gecikmeli olarak alan bütün işletmeler (şahıs veya tüzel) faktoring yapabilirler. Finansal açıdan güçlü müşterileriniz varsa, kredibilitelerini kullanarak Faktoring hizmeti ile işletmeniz için gerekli nakde kavuşabilirsiniz.

Hemen Başvur Faktoring hizmeti hakkında daha detaylı bilgi için müşteri danışmanlarımız ile görüşün.

Faktoring Avantajları

Hızlı ve Pratik

Uzun prosedürler, evrak işleri yoktur. Alacağınızı nakde çevirdiğiniz için işlemler hızlı ve basittir.

Teminatsız

Banka kredisinde olduğu gibi para almak için ipotek veya teminat göstermeniz gerekmez. Çekler teminat yerine geçer.

Esnek Limit

Banka kredilerindeki gibi limite takılmazsınız. Satışlarınıza paralel olarak işlem limitinizi artırabilirsiniz.

Ücretsiz İstihbarat

Müşterilerinizin ve alacaklarınızın güncel durumları hakkında bilginiz olur, karşılıksız çek ile karşılaşmazsınız.

Şeffaf

Ödeyeceğiniz tutarı en baştan şeffaf olarak bilirsiniz. Sonradan faiz ödemesi, kapama cezası, zorunlu sigorta gibi ek masraflarla karşılaşmazsınız.

Bilanço Avantajı

Çekinizi nakde çevirdiğinizde herhangi bir yere borçlanmadan tahsilatınızı anında yaptığınız için bilançonuz daha likit hale gelir, şirketinizin değeri artar.